АНАЛІТИКА

На Херсонщині науковці НААН виростили та акліматизували першу в Україні плантацію овочевої сої

10.09.2020 09:54
Soja_fg01

В Інституті зрошуваного землеробства НААН України під Херсоном узялися експериментувати із небаченою ще в південних степах соєю — овочевою. Про це повідомляє golos, пише agronews.ua.

Насіння 15 сортів цієї культури походженням з Китаю, Японії та США науковцями було одержано з Національного центру генетичних ресурсів рослин України.

До 2027 року вчені Інституту зрошуваного землеробства планують вивести власні високопродуктивні гібриди овочевої сої, ідеально адаптовані для нашого клімату.

«В овочевій сої надзвичайно великий вміст рослинного білку — до 14%. Причому цей білок дуже насичений, близький до тваринного — молочного, м’ясного. Недарма її просто обожнюють у Китаї та Японії», — розповідає провідний співробітник відділу селекції Інституту зрошуваного землеробства, кандидат сільськогосподарських наук Віра Боровик.

Отримавши перший врожай, херсонські селекціонери на власному досвіді переконалися: ніяких складнощів у вирощуванні овочевої сої немає.

«Дозріла вона на дослідній ділянці вже наприкінці липня — на початку серпня. Технологія використовувалася практично та сама, що у сої звичайної, а вартість і рентабельність культури помітно вища — 17-20 тис. грн/тонн. Тому фермери вже навідуються до інституту й цікавляться, коли можна буде купити елітне насіння на більші площі», — йдеться в повідомленні.


Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: