НОВИНИ

На Херсонщині вироблятимуть мармурову яловичину

15.01.2024 16:11
cdcb1fce65da1985

Родина з Музиківки на Херсонщині відроджує свій агробізнес після звільнення правобережжя. Власник господарства Сергій Сорокунський розповів «Суспільному», що наразі, окрім рослинництва, відновлюють поголів’я корів та овець, пише agronews.ua.

Він зазначив, що працювати зараз ризиковано через близькість до лінії фронту, не вистачає людей і коштів, заважає нестабільна логістика. 

«Основна діяльність наша — це рослинництво. Тваринництво ще не є бізнесом, оскільки тварини ще маленькі… В одному загоні — бички породи сіра українська. Це ми вже переводимо їх в окремий загін, де вони перебувають на більш інтенсивному зерновому відкормі. Вагою приблизно від 300 кг переводимо і починаємо відкорм», — говорить фермер.

За його словами, сіра українська порода корів має унікальні особливості.

«Вона дуже витривала до умов, непримхлива, дуже сильний імунітет у цих тварин. Вони витримують і мороз, і спеку. Також ця порода м’ясного спрямування, має дуже гарні показники якості. З неї ми виробляємо м’ясо, яке називають мармуровим. Хочу сказати, що за властивостями, за якістю це м’ясо не поступається британській породі, а, можливо, навіть і краще», — зазначає Сергій Сорокунський.

Попри складнощі, це фермерське господарство у 2023 році стало одним із 250 підприємств, відзначених у списку Forbes Ukraine як найбільш перспективних серед малого та середнього бізнесу.


Перегляди: 34
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: