Служба безпеки викрила ще одного пособника ворога у звільнених районах Харківської області. Ним виявився колишній головний інженер “Куп’янського комбінату хлібопродуктів”, який під час захоплення частини регіону підтримав російських загарбників. Про це повідомила пресслужба СБУ, пише agronews.ua.
![](https://agronews.ua/wp-content/uploads/2023/01/784.jpeg)
Зазначається, що зловмисник силоміць відібрав у головбуха продовольчого підприємства відомчі печатки, штампи, статутні документи та особові справи працівників, щоб підтвердити свою відданість країні-агресору,
Потім передав їх представникам місцевої окупаційної адміністрації.
За це його призначили очільником створеного рашистами “государственного предприятия “Продовольственные ресурсы” у Куп’янську.
На цій “посаді” він виконував завдання кремля щодо примусового вивезення українського зерна з території регіону до рф.
Для цього уклав “договір” з іншим окупаційним органом – “Купянская железная дорога”, який постачав йому вагони для транспортування пшениці.
Встановлено, що оптові партії викраденого зерна мали відвантажувати на зернові термінали однієї з російських компаній у Ростові-на-Дону.
Втім, реалізації злочинного плану завадили Сили оборони, які звільнили Куп’янськ і тим самим заблокували “поставку”.
Після деокупації українського міста зловмисник намагався переховуватися від правосуддя, але співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали.
“На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою”, – зазначили в СБУ.