АГРОРЕГІОНИ

На Дніпропетровщині вирощують полуницю під обстрілами рф

15.05.2024 17:25
13

На Нікопольщині місцеві жителі під обстрілами РФ вирощують полуницю. До повномасштабної війни першу зібрану ягоду здавали по 150-180 гривень за кілограм. Цьогоріч ціна 40-50 гривень, розповіла Суспільному жителька району Юлія, пише agronews.ua.

Юлія з родиною вирощує полуницю з десяток років. Цьогоріч — найтяжче, розказала жінка. Через відсутність централізованого водопостачання — не можуть поливати город. Відтак ягода не наливається.

Крім того, збираючи полуницю та розвозячи її адресно, ризикують і своїми життями, сказала Юлія. Військові РФ обстрілюють село дронами та артилерією.

“Вони (мати та чоловік — ред.) лише вийшли на поле й одразу обстріли, вони побігли й в підвалі сиділи. Ми проживаємо пекло. Якщо того року ми ще встигли щось полити та щось встигли заробити, то цього року в нас ходу взагалі немає”, — розказала жінка.

У Юлії три ділянки з полуницею. Раніше на кошти від продажу родина могла жити пів року. Першу зібрану полуницю здавали по 150-180 гривень за кілограм. Цьогоріч ціна 40-50, розповідає Юлія.

“Перший збір був 10 кг, потім 30, минулого разу 60 кг. Якщо в нас 3-й збір, то вона крупніша, бо був полив”, — сказала Юлія.

Багато людей, які займалися вирощуванням полуниці — виїхали, каже Юлія. Тому конкуренції майже немає.

На початку травня свою полуницю розпочала збирати з родиною й Ірина. Вирощують її в Нікополі. Займаються цим рік. Жінка розповіла: через повномасштабну війну немає варіантів іншої роботи. Після обстрілу армії РФ Ірина з чоловіком були поранені, втратили два будинки та інше поле на березі водосховища. Зараз хотіли збувати ягоду оптом, але це занадто дешево.

“Це не коштує того. Стільки праці віддати за копійки. Стараємося самі, коли люди замовляють через Інтернет, телефоном. Десь вивезти на ринок, у місто. Але ціну високу не ставимо”, — розказала жінка.

Минулого року обстрілами військ рф на городі пошкодило трубопровід та не було води. Родич Ірини обладнав ділянку крапельним поливом. Підключати його можуть до різних місткостей.

“Навіть при слабкому тиску можемо вмикати верх чи низ. І воно все одно буде проливатися. Але щоб воно все працювало, нам треба було встановити сюди ще фільтр, бо труби просто жахливі”, — розказав Олексій.

Родина посадила 2,5 тисячі кущів полуниці. Догляд за ними — щоразу ризик, каже Олексій.

“В таких умовах — це дуже тяжко. Іноді не можеш сюди вийти через обстріл. В нас там невеличка ямка, в яку можеш сховатися. Ми завжди з собою аптечку носимо”, — розповів він.

Минулого року замість запланованої тонни полуниці зібрали 300 кілограмів, сказав Олексій. Зараз назбирали 200 та продаватимуть ягоду ще до червня. Чи будуть продовжувати свій бізнес надалі, поки Ірина не думала над цим. Каже: залежатиме від умов у місті.Перегляди: 124
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: