АГРОРЕГІОНИ

На Чернігівщині корова за добу дає 70 л молока

20.04.2024 14:15
photo_2024-04-19_17-33-56

ТОВ «Понори», що на Чернігівщині займається вирощуванням ВРХ. Нині в них майже 450 корів породи «Голштин». Кожна із них дає понад 50 літрів за надій. Рекордсменка – Ґава.  Їй 5 років. Вона – місцева улюблениця, адже – найпродуктивніша корова на підприємстві. Повідомляє agronews.ua.

“Ми вирощували корови породи «Сементал»,  – розповідає директор підприємства Володимир Сиса. – Однак шляхом постійного осіменіння «Голштином» отримали уже такі корівки, – показує худобу. –  Займалися цим з 2012 року і нині вийшли на цю породу, яка є досить продуктивною. Всі вони дають гарні надої  та якісне молоко.

За день на підприємстві надоюють маже 18 тонн молока екстрагатунку. Операторки машинного доїння знають не лише імена корівок, а їхню продуктивність.  За словами працівників, в «Понорах» 2 корови дають 70 і більше літрів молока, 20 – хорошисток, бо в тих можна надоїти понад 60 літрів, решта корів дають по 50 і більше літрів молока за надій.

«Звісно, що така продуктивність – це генетика тварин та копітка праця наших співробітників, – продовжує розмову очільник підприємства. –  Нині війна: ракети, шахеди літають, корови хвилюються, стресують.  Це погано впливає на стан худоби. Вони втрачають молоко. Наші працівники роблять усе можливе, аби зменшити стрес у худоби».

У ТОВ «Понори» добре знають від чого залежить їхній успіх. За словами Володимира Сиса, є три фактори, як впливають на продуктивність худоби: перший – генетика, другий – активний менеджмент і третій – правильний і точний раціон харчування. До всього цього підходять вкрай відповідально. Підприємство обробляє 1000 га землі. На ній сіють ті культури, які потім йдуть на корм худобі. Адже раціон кожної з тварин входить 20 інгредієнтів, 70% з яких – протеїнові корми.

«Підходимо до справи дуже відповідально, –  ділиться секретами Володимир Сиса. – Ми для осіменіння корів закуповуємо найкращу сперму американських биків. Слідкуємо за раціоном худоби: від народження до сьогодення. Їдять вони у відповідний час, корма – збалансовані.  Для цього на полях сіємо всі необхідні культури. По – перше, це економічно вигідніше, по – друге, ми впевнені, що худоба їсть здорову їжу, адже ми слідкуємо за своїми посівами. І третє – кадри. Вони теж мають величезну роль. Тварин слід любити.  Корівки дуже відчувають людей. Вони до себе не підпустять аби – кого. Ми цінуємо своїх співробітників. Адже їхня робота нелегка і дуже потрібна».

Нині підприємство збирається нарощувати потужності.  Кажуть, у планах, не лише збільшення поголів’я, а й його продуктивність. Планують, аби більша частина дійного стада були такі, як Ґава. І кожна з них давала понад 70 літрів за надій. 


Перегляди: 7892
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: