АГРОРЕГІОНИ

На Черкащині віднайшли старовинний козацький цвинтар

13.01.2023 18:15
tsvyntar_965x0

Неймовірний старовинний (козацький) цвинтар знайдено у селі Залізнячка, на Черкащині. Про це повідомляє Прочерк, пише agronews.ua.

З цього села родом Максим Залізняк, тут були поховані його рідні. Місцеві кажуть, що у лісі була могила самого Залізняка – чи то він на старість повернувся у село, чи його тіло привезли. У лісі дійсно є таємнича могила, але то поховання жінки, можливо дружини Залізняка. Місцеві мешканці розказали, що там поряд була ще одна могила, яку зруйнували в радянські часи а надгробок кудись вивезли.

На старовинному цвинтарі Залізнячки більшість хрестів і плит датуються 19 століттям, але на значній частині епітафії розібрати важко, або їх вже взагалі стерло часом. Місцеві мешканці кажуть, що точно є надгробки 18 століття – просто ми погано шукали. Можливо, адже всього хрестів та кам’яних плит на цьому цвинтарі близько двох сотень.

На старій (козацькій) частині цвинтаря не ростуть дерева. Хоча навколо буяють. Дехто із міцевих каже, що то характерники заговорили, а ботаніки припускають, що цвинтар закладався, коли тут був цілинний степ – там росте древня степова рослинність, агресивніша за деревні рослини. Ну і шар дернини сформований тисячоліттями степу, дуже потужний. Цвинтар потребує суттєвих досліджень ботаніками…

З усіх боків унікальна річ – старовинний цвинтар у Залізнячці. Але він не включений в реєстр пам’яток – для держави він не пам’ятка. Активісти пишуть, що вже зібрали пакет документів, домовилися із місцевою владою – і запевняють, що включать неймовірний цвинтар у Реєстр, «і це буде прецедент – нашу історичну пам’ять потрібно рятувати».Перегляди: 7
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: