НОВИНИ

Морські порти України готові наростити потенціал експортних перевезень зерна

02.02.2024 15:11
4

Морські порти України наразі ще не завантажені на всю свою потужність і здатні наростити потенціал зернових перевезень, заявив глава Адміністрації морських портів України (АМПУ) Юрій Литвин на засіданні Зернового клубу УЗА. Про це повідомляє Інтерфакс, пише agronews.ua.

«Потенціал перевезень, зокрема, з Одеси значно більший. Доказ цьому – рекордні результати роботи українського «зернового коридору», який було відкрито після припинення дії «зернової ініціативи», у грудні 2023 року», – сказав він.

За інформацією Литвина, цифри «зернового експорту» в січні 2024 року дещо нижчі за попередній місяць. Однак січень – місяць традиційного спаду морських перевезень.

Водночас він відзначив зростання доставки зернових вантажів до портів Великої Одеси як залізничним, так і автомобільним транспортом.

«Нині порт «Чорноморськ» збільшив уп’ятеро приймання автомобілів порівняно з довоєнним періодом. Однак, на жаль, для самого «Чорноморська» не дуже хороші насипні вантажі. Там є деякі складнощі з організацією процесу», – зазначив глава АМПУ.

Він також наголосив, що трейдери і місцева влада роблять усе можливе, щоб прискорити процес і скоротити час розвантаження автотранспорту.

Розповідаючи про роботу порту «Південний», Литвин зазначив, що він використовується на 30-48% від свого потенціалу для приймання зернових вантажів.

«Міністерство інфраструктури спільно зі Збройними силами України і нами (АМПУ – ІФ-У) працюємо над тим, щоб розширити приймання вантажів, яким може завдаватися шкода (під час обстрілу портової інфраструктури російською стороною – ІФ-У). Маю на увазі, контейнерні та поромні перевезення», – розповів Литвин.

Відповідаючи на запитання про долю портів у Миколаєві, глава АМПУ пояснив, що відомство приділяє багато уваги його долі, постійно консультується з військовими.

«Військове керівництво одностайне у своїй позиції: через питання безпеки розблокування Миколаївського порту неможливе. Порти Миколаївського регіону перебувають під прямим прицілом противника з потенційно небезпечних територій. Військові не дають зараз якихось прогнозів (щодо термінів їх розблокування – ІФ-У)», – сказав він.Перегляди: 45
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: