Діти та їх матусі з Тростянецької громади, що на Сумщині, уже другий тиждень відпочивають в Лисецькій громаді Івано-Франківщини. Про це повідомляє пресслужба ВАГ, пише agronews.ua.
Поїздка здійснилась завдяки ініціативі “Згуртовані громади” від Всеукраїнської асоціації громад за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО та дружнім стосункам Лисецького селищного голови Анатолія Лущака та Тростянецького міського голови Юрія Бови в межах діяльності ВАГ.
![](https://communities.org.ua/wp-content/uploads/2022/07/290038824_2620335648100069_8939218510381304703_n-1024x683.jpg)
![290265661_890642402326970_8956799843011189836_n](https://communities.org.ua/wp-content/uploads/2022/07/290265661_890642402326970_8956799843011189836_n-1024x683.jpg)
По приїзду у селище Лисець, найперше, від чого діти були у захваті,– це гірська річка Бистриця Солотвінська, яка вразила своєю прохолодою, чистотою водою та кам’янистим руслом. Погодні умови таки дозволили насолодитись купанням у ній та походити по, омитих водою, камінчиках. Для 45 прибулих з Сумщини, з них 27 дітей, які відпочивають на Івано-Франківщині, після пережитих жахіть окупації, це видалося просто казковим сюжетом.
Крім того діти та їх матусі з Тростянецької громади знайомляться з самобутніми традиціями Гуцульщини та особливостями господарювання на Прикарпатті.
![](https://communities.org.ua/wp-content/uploads/2022/07/290821605_1189338298568055_1162951296514076209_n-1024x683.jpg)
![](https://agronews.ua/wp-content/uploads/2022/07/290580419_560246515509668_6892074525335974852_n.jpg)
Тростянецька міська територіальна громада з самих перших годин вторгнення росії в Україну зазнала руйнівних обстрілів та попала в окупацію. 24 лютого близько 9-ї ранку в місто заходили перші колони із сотнями одиниць російської військової техніки. ЇЇ мешканцям довелось під обстрілами здобувати собі їжу, медикаменти. Рашисти стріляли по вікнах будинків, щоби залякати людей.
В селах, дороги перетворилися у колії від гусениць танків. В своєму інтерв’ю інформаційному агенству “Уніан” міський голова Юрій Бова розказує, що “навіть у Палаці для дітей і юнацтва поламали іграшки, мольберти, порізали в гардеробній ножами всі костюми, в яких дітки виступали”.
![](https://communities.org.ua/wp-content/uploads/2022/07/290295318_708925443728557_1567556604521459851_n-1024x683.jpg)
![290270896_2887291818244340_7011931900095530372_n](https://communities.org.ua/wp-content/uploads/2022/07/290270896_2887291818244340_7011931900095530372_n-1024x683.jpg)
Коли перед командою ВАГ постало питання якій саме громаді запропонувати відпочинок – відповідь усіх зійшлася на Тростянці.
![](https://communities.org.ua/wp-content/uploads/2022/07/290818633_789276158904411_8530948889174483040_n-1024x683.jpg)
![290877365_557121642569610_8397569133491591350_n](https://communities.org.ua/wp-content/uploads/2022/07/290877365_557121642569610_8397569133491591350_n-1024x683.jpg)
Всеукраїнська асоціація громад дякує насамперед Лисецькій громаді за теплий прийом дітей, а також кожному, хто долучився, до організації їх відпочинку.
Нагадаємо, На Закарпатті проводять психологічну реабілітацію дітей з Харківщини