НОВИНИ

Контроль хвороб плодових насаджень

30.05.2024 10:49
1000004270

Хвороби загрожують плодовим впродовж усієї вегетації. Тому досвідчені садівники розпочинають їх контроль відразу після стабілізації позитивних температур рано навесні проти зимуючих стадій патогенів і продовжують обробки у критичні фенофази культур до кінця сезону. Щоб захистити майбутній врожай від втрат, викликаних комплексом хвороб, фахівці Ukravit радять дотримуватись технологій вирощування, проводити регулярний моніторинг насаджень і своєчасно застосовувати відповідні фунгіциди.

«Щосезону зерняткові культури суттєво потерпають від парші та борошнистої роси, кісточкові – від моніліозуклястероспоріозукоккомікозу та інших хвороб, – відзначає керівник садівничого напрямку компанії В’ячеслав Поліщук. – Так, за сильного ураження паршеювтрати врожайності можуть становити до 70%,моніліозом – від 5% до 80%, залежно від культури, клястороспоріозом – до 60-70%. Позначаються ці та інші хвороби й на якісних показниках та товарному вигляді плодів. Тож сьогодні, коли наші агрономи-консультанти по всій Україні відзначають ураження плодових вище зазначеними хворобами, нехай і незначною мірою, варто подбати про їх фунгіцидний захист».

Для контролю комплексу хвороб плодових Олександр рекомендує обрати контактне рішення Делавіт (дитіанон, 350 г/л). Фунгіцид впливає на ферменти з тіоловою групою, що беруть участь у клітинному диханні грибів. Механізм його дії полягає в інгібуванні розвитку спор збудників хвороб на поверхні листків і плодів.

Делавіт надійно та тривало контролює комплекс хвороб плодових і винограду – навіть за високого ступеня їх розвитку. На яблуні він відмінно справляється з паршею листя та плодів, плодовими гнилями, опосередковано – плямистостями листя. На винограді його застосовують проти мілдью. Крім того, обробки цим фунгіцидом вирішують проблеми з поширеними хворобами сливи, персика, картоплі.

Суттєвою перевагою є можливість застосування практично в будь-якій фазі, а також подовжений період захисної дії – на 2-5 діб більше порівняно з іншими контактними фунгіцидами за рахунок повторного перерозподілу діючої речовини. При цьому препарат є стійким до змивання опадами, що дуже актуально для мінливих умов весни, і не утворює «сітки» на плодах. Тож його застосування забезпечує не лише здоровий, а й естетично привабливий врожай.


Перегляди: 516
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: