НОВИНИ

Контейнерний експорт українського продовольства відновлюється

01.06.2024 15:10
1

Згідно актуальної статистики Державної митної служби, у першому кварталі 2024 року Україна експортувала морськими шляхами в рефрижераторних контейнерах понад 100 тис. т різної продукції, що потребує особливого температурного режиму. Про це повідомляє Українська Асоціація Аграрного Експорту, пише agronews.ua.

В перерахунку на контейнери цьогорічний експорт швидкопсувних продуктів нашою країною складає 4776 штук. Таким чином, зараз фіксується збільшення показників продажів Україною продукції зі специфічними умовами транспортування і зберігання відносно 2022-2023 років, про що повідомлялось в нашому попередньому тематичному матеріалі. У 2024 році середній щомісячний експорт рефрижераторних контейнерів зріс до 1592, фактично зрівнявшись з обсягами до повномасштабної війни.

Українська Асоціація Аграрного Експорту наголошує, що відновлення нашою країною власної повноцінної морської логістики дозволить розширити номенклатуру експорту за рахунок товарів з вищою доданою вартістю, оптимізувати транспортні маршрути та зменшити витрати на сухопутні перевезення через інші країни.

Паралельно відбуватиметься збільшення імпортних поставок морем в контейнерах продовольчих продуктів для потреб внутрішнього ринку України, тому можна очікувати краще прогнозованих термінів доставки та збалансованих цін, які безпосередньо залежать від стабільності та швидкості сполучення між країнами на далекі відстані.

Разом з тим УААЕ констатує, що поряд із відновленням кількісних показників контейнерного експорту вартість контейнерної логістики досі сильно впливає на маржинальність експортних поставок, що серйозно ускладнює конкурентні можливості українських товарів на іноземних ринках.

В нинішньому році серед даної групи товарів найбільші за обсягами зовнішні продажі припадають на м’ясо, плодово-ягідну продукцію, молокопереробку, яйця, готові м’ясні продукти та маргарин. Найменшими стали показники експорту ковбас, риби і морепродуктів, включаючи консервовані.Перегляди: 71
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: