НОВИНИ

Коноплярі засуджують положення законопроєкту, який легалізує медичний канабіс

07.07.2022 12:11

Українські коноплярі заявили, що законопроєкт № 7457, яким передбачена легалізація медичного канабісу в Україні, знищить галузь коноплярства. Про це йдеться у матеріалі «Законопроєкт № 7457: спрощення доступу до лікарських засобів чи вбивство коноплярства в Україні?», пише agronews.ua.

У ході конференції «Промислові коноплі: основні питання виробництва», організованої Інститутом луб’яних культур НААН, науковці, члени асоціації «Українські технічні коноплі» та виробники виступили проти положень законопроєкту № 7457, які, на їхню думку, стануть на заваді діяльності у галузі вирощування технічних конопель.

Свою думку вони підтвердили аргументами, що базуються на нововведених пунктах до нормативно-правового документу.

Зокрема, засновник асоціації «Українські технічні коноплі» Олександр Ігнатюк виділив Статтю 15 законопроєкту, у якій йдеться, що юридичні особи, які отримали ліцензію на здійснення діяльності з культивування та використання сортів роду Коноплі, для медичних, промислових цілей, наукової та науково-технічної діяльності зобов’язані укласти договір із випробувальною лабораторією для здійснення контролю якості лікарських засобів для здійснення діяльності відповідно до законодавства.

«Таким чином, кожен конопляр, який вирощує технічні коноплі, проходити аналогічну процедуру контролю для лікарських засобів, що й для медичних конопель», — прокоментував він.

Цим же пунктом Статті 15 передбачено повернення вимог про охорону посівів, місць зберігання і переробки.

Вчений-селекціонер, доктор с.-г. н. Ірина Михайлівна Лайко стверджує, що такі положення у Законі відкинуть Україну у 2012 рік, коли посіви конопель залишилися тільки в Інституті луб’яних культур.

«За таких умов не буде ні Інституту, ні коноплярства взагалі, — каже Ірина Михайлівна. — В 2012 році ми досягли того, що відмовилися від охорони посівів, оскільки наші коноплі містять ТГК менше 0,08%. Це найнижчий рівень у світі! А цей законопроєкт прирівнює наші коноплі до медичного канабісу. Ми роками домагалися розділення цих понять»

Для прикладу Олександр Ігнатюк навів досвід Канади щодо законодавства про коноплі, в якому чітко розмежовані коноплі технічні та коноплі медичні. Він додав, що законопроєкт № 7457 не відображає інтереси коноплярів, що займаються вирощуванням технічних конопель, натомість працює в інтересах іноземних фармакологічних компаній.

«Закон про медичний канабіс, і я не хочу називати його якось по-іншому, бо те, що там написано про промислові коноплі в наукових цілях — це гарна назва, яка значить протилежне. Ми надіслали офіційного листа від Асоціації до Мінагрополітики, СБУ. На чотирьох сторінках виклали аргументи про те, що цей законопроєкт погіршить стан конопляного напрямку виробництва», — резюмував Олександр Ігнатюк.

Читайте також: Озвучено головні зміни у земельних відносинах під час воєнного стану.



Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: