НОВИНИ

Компанія PepsiCo продовжує роботу на росії та використовує при цьому українські бренди

18.03.2023 17:13
file1367218237-920x619

Американська компанія PepsiCo виробляє продукцію українських сокових брендів “Sandora” та “Садочок” в російській федерації, а потім реалізує на ринках Білорусі, Грузії та в інших країнах СНД. Про це, зокрема, повідомляє видання РБК-Україна, пише agronews.ua.

Журналісти з’ясували, що PepsiCo цинічно використовує для заробітку в росії оригінальні українські бренди — соки “Sandora” та “Садочок”. З початку повномасштабного вторгнення, компанія продовжує виробництво цих брендів на заводі в Лебедяній у Липецькій області РФ, а потім продає готову продукцію на ринках Білорусі, Грузії, Казахстану та інших країн. Частина продукції виробляється навіть під українським штрих-кодом.

У розслідуванні повідомляється, що чимало міжнародних компаній досі продовжують свою роботу в росії, фінансуючи незаконне вторгнення в Україну та обстріли українських міст. PepsiCo, яка минулого року сплатила понад 810 мільйонів доларів США у бюджет РФ, є одним з найбільших платників податків до бюджету росії.

Також у статті зазначається, що на початку березня 2022 року компанія заявила про припинення рекламної діяльності та виробництва напоїв у росії. Та вже у квітні 2022 року PepsiCo анонсувала створення лінійки продукції спеціально для ринку РФ “New Cola”.

Окрім цього, журналісти знайшли документи, що компанія PepsiCo прямо заявляє про продовження роботи в росії, про що йдеться у її звіті за третій квартал 2022 року.

Зазначається також, що компанія підлаштувалася і під українські реалії: для продуктів дитячого харчування, що вироблялись під російським брендом “Агуша”, PepsiCo створила нове більш українське ім’я для виробництва в Україні — “Агуня”.

У розслідуванні наголошується, що сплачуючи податки від продажу своїх товарів до російського бюджету, PepsiCo фактично спонсорує незаконну окупацію українських територій та вбивства тисяч наших громадян.

Нагадаємо, що компанія PepsiCo відома українцям під брендами Pepsi, 7UP, Mirinda, “Садочок”, Sandora, “Слов’яночка”, “Чудо”, Lays, “ХрусTeam”, Doritos, Cheetos, “Агуша”, Evervess, Aqua Minerale та “Марійка”. Компанія має в Україні три заводи, два з яких — у Миколаївській області — змушені були зупинитись через повномасштабне російське вторгнення.Перегляди: 11
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: