НОВИНИ

Кабмін змінив правила блокування податкових накладних

23.11.2023 13:17
ЮК-Армада-Блокування-податкових-накладних-третя-хвиля

Кабмін затвердив поправки у порядку реєстрації податкових накладних і у механізмі блокування таких накладних. Відповідна постанова №1154 від 7 листопада 2023 року опублікована на урядовому порталі.

Відповідний документ 9 грудня набирає чинності. Постанова, яку ухвалив Кабмін, має спростити процес безумовної реєстрації податкових накладних. Тобто коли платник податків відповідає певним критеріям, на підставі яких СМКОР реєструє його ПДВ-накладні без перевірок та «ручного» втручання.

Частка заблокованих накладних у найближчій перспективі має скоротитися вдвічі, тобто десь до 0,45–0,5%. У середньому щомісяця кількість компаній, яких стосується блокування накладних, становить 24 тис. Ч

Частка «заморожених» накладних у вересні була на рівні 1%, у жовтні – 0,92%. Запроваджено нові показники, які будуть використовуватися для оцінки ступеня ризику платників податків загалом і для безумовної реєстрації накладних зокрема.

Якщо платник ПДВ потрапляє до категорії ризикових, практично всі його ПДВ-накладні потрапляють під блокування. Крім того, тепер до умови безумовної реєстрації накладних входить загальна сума сплаченого компанією ПДВ, яка за останні 12 місяців перевищує 10 млн грн.


Перегляди: 438
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: