НОВИНИ

Індія дозволила ввезення зерна з України без обробки метилбромідом

17.11.2023 07:02
st_23-04-19-01

Міністерство сільського господарства і добробуту фермерів Індії включило Україну до переліку країн, які не обробляють зернові фумігантами з діючою речовиною метилбромід перед ввезенням Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

За результатами проведених заходів та переговорів Держпродспоживслужби з Міністерством сільського господарства і добробуту фермерів Індії Україна може не обробляти зернові фумігантами з метилбромідом (СН3Br).

“Це, як наслідок, дозволяє звільнити вітчизняних експортерів від сплати передбачених місцевим законодавством додаткових платежів (пені) та експортувати зернові вантажі за умови проведення знезараження препаратами на основі фосфіду алюмінію”, – заявляють у Держпродспоживслужбі.

Зазначається, що відтепер українське зерно для експорту до Індії може бути знезаражене препаратами на основі фосфіду алюмінію.

Раніше, ввезення до Індії українських зернових було значно ускладнено обов’язковими вимогами щодо фумігації препаратами з метилбромідом.

Починаючи з 2016 р., щорічно Посольство України в Індії, Мінагрополітики, Мінекономіки, Держпродспоживслужба та профільні асоціації намагались досягнути лібералізації ввезення українського зерна, зокрема дозволу проводити фумігацію препаратами на основі фосфіну (PH3) без сплати додаткових платежів.

У лютому 2023 р. Держпродспоживслужба ініціювала процес включення України до списку країн, які не обробляють зернові фумігантами з метилбромідом та сумісно з Міндовкілля відправили ініціативу на розгляд в Індію.


Перегляди: 245
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: