НОВИНИ

Франція підтримала Польщу щодо обмеження експорту сільгосппродукції з України

20.03.2024 13:10
1

Франція долучилася до Польщі в закликах до подальших обмежень на імпорт української сільськогосподарської продукції. Про це повідомляє Еспресо, пише agronews.ua.

Президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск зібралися на саміті Веймарського трикутника в п’ятницю, де закликали до підтримки України.

Водночас обидва лідери домовилися про зближення Парижа і Варшави, повідомили дипломати напередодні важливих переговорів у вівторок ввечері. Ці переговори спрямовані на усунення розбіжностей, що виникли в останній момент між країнами ЄС та Європейським парламентом щодо торгівлі з Україною.

Згідно з оцінками Комісії, на які посилалися два анонімних дипломати, ця зміна коштуватиме Україні 1,2 мільярда євро доходів від торгівлі.

“Це величезне скорочення для країни, яка насправді потребує всієї можливої допомоги,” – заявив один з дипломатів.

У Парижі погрожують зірвати переговори про продовження вільної торгівлі Києва з ЄС ще на рік.

“Країни-члени, які найбільше підтримують Україну, водночас завдають їй найбільшої шкоди”.

Якщо цю суперечку не вдасться вирішити швидко, вона може затьмарити саміт лідерів ЄС у Брюсселі цього четверга – і виявити заяви лідерів про солідарність з Україною, оскільки вони опиняться під тиском фермерів, які стверджують, що не можуть конкурувати з дешевим імпортом через бюрократію ЄС.Перегляди: 263
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: