НОВИНИ

Ферма на Хмельниччині виріже півтисячі свиней

13.04.2019 08:26

На Хмельниччині зареєстрували захворювання свиней на африканську чуму. Через це на фермі знищать більше 500 голів свиней. Про це повідомляють в Головному управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, передає ye.ua.

«Спалах АЧС зафіксовано в ТОВ «Оболонь Агро» в селі Почапинці Чемеровецького району. 9 квітня в господарстві захворіло дві свиноматки. До нас надійшло звернення від ветлікаря про те, що вони не піддаються лікуванню. Тварини загинули. Спеціалісти, які виїхали на місце події, відібрали біоматеріал та направили на дослідження до Хмельницької державної регіональної лабораторії. І вже лабораторно у свиней підтвердили діагноз АЧС», — розповів Олександр Садов’юк, заступник начальника управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

За його словами, зараз уже затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду. На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії вогнищем АЧС визнано територію ферми в селі Почапинці. Ще два села – Почапинці і Садове увійшли до загрозливої зони. 10-кілометрову зоною довкола вогнища АЧС визнали зоною нагляду.

«Усе поголів’я свиней, а це 547 голів, уже завершують знищувати. В селах, які потрапили до зони захисту, очікуємо, коли пройде інкубаційний період, населенню буде запропоновано здати тварин за забійні підприємства», — каже Олександр Садов’юк.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: