НОВИНИ

ФАО прогнозує скорочення виробництва зернових

07.09.2022 08:06
Whole-grain-rye-435634542452-740x416

Посуха у країнах північної півкулі призвела до значного скорочення виробництва зернових на 2022 рік. Про це йдеться у звіті ФАО, пише agronews.ua.

Світове виробництво зернових у 2022 році було знижено на 17,2 млн т порівняно з попереднім звітом, опублікованим у липні, і в даний час очікується зниження на 1,4% (38,9 млн т) у річному обчисленні.

Основна частина перегляду у бік зниження цього місяця стосується фуражного зерна: прогноз світового виробництва становить 1 483 млн т, що на 17,9 млн т нижче, ніж очікувалося в липні, і на 1,8% (26,8 млн т) нижче, ніж у 2021 році.

Зниження переважно пов’язане з виробництвом кукурудзи у Європейському Союзі, де виключно спекотні та сухі погодні умови, які переважали з кінця весни, за оцінками, знизили врожайність на 16% порівняно із середнім показником за попередні п’ять років.

Перспективи виробництва кукурудзи у США дещо погіршуються, в основному через несприятливі погодні умови на Середньому Заході, які обмежують перспективи врожайності. Дефіцит опадів також вплинув на очікувану врожайність ячменю та сорго в ЄС та США, що значною мірою підкріплює прогнози глобального виробництва обох зернових культур. Це зниження більш ніж компенсує перегляд прогнозів виробництва кукурудзи у бік підвищення, що ґрунтується на підвищенні очікувань урожайності в Аргентині та Україні, де виробництво, як і раніше, скорочується на 38% у річному обчисленні.

Навпаки, прогноз світового виробництва пшениці в 2022 році був підвищений на 6,7 млн ​​т цього місяця і тепер має досягти 777 млн ​​т, що лише трохи нижче рівня виробництва 2021 року. Поліпшення прогнозу багато в чому пов’язане зі сприятливими погодними умовами в Канаді та США, які покращують перспективи врожайності та зміцнюють очікування відновлення виробництва у 2022 році, а також у рф, де виробництво пшениці в даний час, ймовірно, досягне історичного максимуму, оскільки сприятлива погода підтримала очікування врожайності ярих зернових. Нещодавно опубліковані офіційні оцінки також вказують на вищий, ніж очікувалося, обсяг виробництва у Китаї. І навпаки, дефіцит опадів, що триває на більшій частині території ЄС, вплинув на виробництво пшениці, яке цього місяця було помірно скорочено.Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: