ВАЖЛИВО

Експортна криза: замість зерна українські фермери можуть виробляти біогаз чи біопаливо

06.08.2023 14:02
1fc3a35e5f808a0e86e3432dda4d565c

Якщо українські сільгоспвиробники не зможуть експортувати зерно в умовах російської агресії, вони можуть скоротити його виробництво і перейти на інші види виробництва, наприклад, біопалива, пише SEEDS.

Таку думку висловив президент Української зернової асоціації Микола Горбачов.

«Якщо нашій країні цьогоріч буде задорого експортувати, виробники отримують збитки чи, не дай Боже, збанкрутують, Україна просто не буде виробляти такий великий обсяг зерна. Ми не потребуємо тих 100 млн тонн зерна, які вирощували до війни, а цілком забезпечимо себе, якщо будемо працювати учетверо менше.

У той же час фермери можуть сконцентруватись на чомусь іншому: наприклад, на виробництві біогазу чи якогось біопалива. І тоді вже важко інвестиційно буде перевести їх на вирощування сільгосппродукції, яка годувала світ», – про це президент УЗА .

На уточнююче запитання, чи виробники вже зараз розглядають можливості «зіскочити» з зернових, Микола Горбачьов відповів: «Якщо для них буде надто дорого експортувати зерно, то вони можуть якусь люцерну вирощувати і з люцерни робити біогаз. І при цьому не знати проблем з експортом».

Однак очікувати пожвавлення внутрішньої переробки у зв’язку з логістичними складнощами не варто, вважає президент Української зернової асоціації.

«Продукти переробки також потребують ринків збуту. Ну, зробимо ми з вами утричі більше борошна, ніж зможемо з’їсти, і що робити? Будемо шукати логістичні шляхи, як його продати, тому логістика на сьогодні є головним питанням», – переконаний Микола Горбачов.


Перегляди: 12
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: