НОВИНИ

Експерти розповіли, як виростити хороший врожай баклажанів

07.02.2024 19:21
0

Баклажан – теплолюбна культура. Перепади температури, затяжні опади, сильний вітер дуже небезпечні для даної культури. Саме тому виникає чимало проблем при вирощуванні баклажан але, тим не менш, багато дачників навчилися успішно вирощувати таку вибагливу культуру як баклажан і збирати при цьому відмінний урожай. Про це повідомляє Сад і Город, пише agronews.ua.

При вирощуванні розсади баклажан важливо пам’ятати, що дана культура погано переносить пересадку. Якщо під час пікіровки Ви ненавмисно пошкодили корінець рослини, то воно як мінімум на 2 тижні відстане в розвитку від своїх побратимів. Слідуючи з цього найкраще відразу садити насіння в спеціальні ємності, наприклад:

  • Касети для розсади,
  • Стаканчики (для цього найкраще підійде рукав для розсади)
  • торф’яні таблетки

Пересаджувати розсаду баклажанів у відкритий грунт слід методом перевалки, це означає дуже акуратно разом з грунтом, щоб не пошкодити дуже ніжні корінці.

Баклажанам просто необхідно, щоб їх коріння завжди знаходилося в теплі. Під час висадки розсади в грунт, її температура повинна бути не менше + 20 ° С. Саме з цієї причини ми рекомендуємо вирощувати баклажани на теплих грядках, які підготувати слід з осені.

Якщо хочете отримати хороший урожай – без мульчування Вам не обійтися. Немає ніякого іншого агротехнічного прийому, який зможе рівномірно розподілити і зберегти вологу. Мульчуйте баклажани чорним агроволокном або мульчуючою плівкою.

Баклажани дуже люблять воду. Якщо Ваша грядка замульчувати, то досить поливати її 1 раз в тиждень. Баклажани, які рас тут незамульчірованимі слід поливати 1 раз на 2 дні.

Виробляти полив слід під корінь, воду використовуйте теплу (оптимальна температура води 20-25 градусів) і бажано у вечірній час. При поливі головне не переусердствувать, баклажани ростуть з надлишком вологи не зав’яже плодів.

Для зав’язування плодів баклажана не обходимо багато сонця, але як не дивна він не виносить перегріву і посухи. Також баклажан боїться протягів і вітрів, але і в закритих приміщеннях йому не дуже подобається. Як же все таки досвідчені городники виходять з цього положення?

Баклажани, вирощувані в теплиці, необхідно провітрювати, не створюючи при цьому сильних протягів.

Для баклажанів, зростаючих у відкритому грунті, споруджують спеціальні конструкції, що щось на зразок міні-парника – без даху, але закритий з усіх сторін. Також від поривів сильного вітру Ваші рослини прекрасно захистить затінююча сітка.

Якщо сорт ваших баклажанів високорослий, то кущ обов’язково потрібно формувати.

Формують кущ так: коли рослина досягає висоти 30 см, його верхівку прищипують. Тоді кущ починає видавати бічні пагони, з них залишати потрібно тільки 2 – найсильніших.

Не потрібне формування куща низькорослим сортам баклажанів., У них обривають тільки гілочки і листя, розташоване нижче розвилки на основному стеблі. Після розвилки залишаємо за 2-3 гілки.

Отже, аналізуючи вище згадані поради, ми можемо зробити висновок, що баклажани не принесуть високого врожаю якщо:

  • Температура повітря буде нижче 18 ° С
  • Температура повітря вище 35 ° С
  • При сильному вітрі і протязі
  • При надлишку або нестачі вологи

А ось мульчування баклажанів, спорудження теплої грядки, укривний матеріал навпаки допоможуть Вам зібрати високий врожай цього чудового овочу.Перегляди: 59
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: