НОВИНИ

Експерти озвучили наслідки підвищення податків

28.05.2024 12:10
1

В Україні можуть підвищити військовий збір з 1,5% до 5% і поширити його на ФОПів (що збільшить їхнє податкове навантаження вдвічі), а також підвищити ПДВ із нинішніх 20% до 22-23%. Голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев підтвердив, що влада планує підвищити деякі податки. Як оцінюєте такі плани? До чого вони можуть призвести? Чи є альтернатива? Портал “Коментарі” із цими питаннями звернувся до експертів, пише agronews.ua.

Голова ради в Інститут податкових реформ Олена Хотенко наголошує, що підвищення податків за принципом “бо гроші потрібні” — дуже погана історія. І для системи оподаткування, і для економіки країни загалом.

“Набагато правильніше було б переглянути якість використання бюджету. Можливо, варто було б зробити якийсь перерозподіл видатків між державним бюджетом і місцевими, обласними. Але не збільшувати податки. Такий крок може дати зворотний ефект. Якщо й підвищувати, то не ставки, а бази оподаткування. Збільшувати економіку, кількість операцій, які можна оподаткувати”, – пояснює експерт.

До того ж, продовжує вона, у нас незрозуміла ситуація із боротьбою із “сірим” імпортом, із поверненням валютної виручки.

“Підвищення військового збору та ПДВ викличе великий негатив. В економіці, бізнесі, – попереджає Олена Хотенко. – Але влада хоче йти найлегшим шляхом. Таке підвищення найлегше адмініструвати, це одразу дасть ефект. Але подальші наслідки будуть негативними”.

Обидва ці податки б’ють безпосередньо по кишені кожного українця, констатує експерт.

Аналітик “Центру розумних рішень” В’ячеслав Черкашин пояснює: “Різке підняття податків – величезна помилка. Токсична комбінація з високих податків, інфраструктурного терору РФ та нової хвилі мобілізації неминуче призведе до хворобливого стиску економіки. Останнє вимагатиме ще одного витка зростання податків”.

У результаті отримаємо фіскальний пік, з якого нормального сценарію виходу не буде, прогнозує експерт.

“Ера високих податків та зруйнованої економіки не має стати реальністю. Потрібні радикальні реформи та зміна всього фіскального блоку в інститутах влади”, – упевнений В’ячеслав Черкашин.Перегляди: 1153
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: