ВАЖЛИВО

Експерти дали прогноз щодо дефіциту електроенергії влітку

29.05.2024 09:11
7

Якщо не буде нових пошкоджень, а температури будуть помірними, влітку дефіцит потужності у пікові години в Україні сягатиме 1,3 ГВт. Таку оцінку навела генеральний менеджер з організації консультативних послуг в сфері безпеки та стійкості DiXi Group Олена Лапенко на презентації дослідження “Summer Outlooks: оцінка готовності до ризиків в електроенергетиці та газовому секторі”, повідомляє кореспондент Укрінформу, пише agronews.ua.

“Якщо літо буде не дуже спекотним, то дефіцит у пікові години може не перевищувати 1,3 ГВт. У години мінімальних навантажень або піку генерації з ВДЕ дефіцит може бути відсутній”, – сказала Лапенко.

За її словами, за базового сценарію кількість дефіцитних годин у літній сезон не перевищуватиме 21%.

Другий сценарій – це збільшення попиту на електрику внаслідок підвищення середньодобових температур за відсутності нових пошкоджень. За оцінкою DiXi Group, тоді дефіцит у пікові години споживання може перевищувати 2,5 ГВт, кількість дефіцитних годин становитиме 28%.

У третьому сценарії експерти DiXi Group врахували можливість повторних атак на енергосистему за збереження помірного температурного режиму. У такому випадку дефіцит у пікові години споживання становитиме близько 2,8 ГВт, кількість дефіцитних годин становитиме 35%.Перегляди: 658
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: