НОВИНИ

Держава заборгувала українцям десятки мільярдів гривень пенсії

13.05.2023 08:06
pensiya

Держава регулярно недоплачує пенсії багатьом українцям. На сьогодні через цю недоплату пенсії вже утворилось 43 мільярди гривень боргу. Але наразі в бюджеті немає грошей, аби віддати людям заборговане. Крім того, в уряді взагалі хочуть переглянути доцільність таких виплат. Про це повідомила в ефірі Українського радіо міністр соціальної політики Оксана Жолнович, пише agronews.ua.

Йдеться про гроші, які держава заборгувала пенсіонерам, що проживають на забрудненій території у Чорнобильській зоні. Відповідно до закону “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, їм належать щомісячні доплати до основної пенсії в розмірі однієї, двох або трьох мінімальних зарплат.

Свого часу дію 39 статті цього закону, яка передбачає доплати для жителів забрудненої території, було призупинено. Однак у липні 2018 року Конституційний Суд розблокував її, і з тих пір уряд має вплачувати жителям Чорнобильської зони те, що їм належить.

Але наразі у держави немає таких грошей. Отже, заборгованість, яка утворилася ще п’ять років тому, зараз продовжує зростати. Втім, зараз у держави немає ніякої можливості віддати людям заборговане. Адже з минулого року в Україні виникла ще одна категорія бюджетних утриманців – внутрішні переселенці. І на сьогодні 43 мільярди боргу, який утворився через невиплачені “чорнобильські” доплати – це фактично річний обсяг державної допомоги переселенцям.

“Це величезна сума, яка порівнювана з річним обсягом допомоги для всіх внутрішньо переміщених осіб в Україні… Потрібно розуміти, що великі доплати або достатньо великі доплати сьогодні Україна не має можливості здійснювати з огляду і на військову, і на економічну ситуацію “, — зауважила міністерка.

Отже наразі не йдеться про повернення заборгованих виплат. Втім, це не єдина кепська новина для пенсіонерів, які проживають у забрудненій зоні. Очевидно, що ці гроші не мають наміру їм повертати і після війни. Оксана Жолнович вважає, що такі виплати взагалі свого часу були призначені необґрунтовано.

“Йдеться не про пенсіонерів-ліквідаторів, не про пенсіонерів, які постраждали, а про людей, які умовно все життя пропрацювали у Львівській області, а під пенсію купують будиночок у Житомирській, переселяються й подають заявку на виплату цієї пенсії”, – заявила чиновниця.

Очільниця Мінсоцполітики також зауважила, що всі розрахункові пенсії, які були нараховані жителям забрудненої зони відповідно до їхнього страхового стажу і заробітків, держава їм щомісячно виплачує, як і решті українських пенсіонерів. А щодо цих доплат, то питання зараз не на часі і в подальшому потребуватиме перегляду.Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: