НОВИНИ

Цукровики Польщі приєднаються до протестів проти української агропродукції

23.01.2024 12:15
sugar-5544

Національна асоціація виробників цукрових буряків Польщі приєднається до загальнонаціональної фермерської акції протесту 24 січня 2024 року, вимагаючи запровадження квот на український цукор. Про це повідомляється на сайті асоціації.

«Після запровадження заходів автономної торгівлі необмежений імпорт цукру з України до ЄС у 2022/23 МР збільшився у 20 разів, а в сезоні 2023/24 ці обсяги можуть бути до 35 разів вищими, ніж упродовж 2022/23 МР, коли було скасовано квоти, встановлені в Угоді про асоціацію ЄС-Україна», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що масштаби збільшення імпорту непропорційно великі стосовно можливостей використання додаткового цукру.

«Це спотворює конкуренцію і дестабілізує ринок співтовариства. Цукровий сектор не може впоратися з безпрецедентним зростанням імпорту і стабільно функціонувати в короткостроковій і середньостроковій перспективі», — пояснили польські виробники.

Фахівці переконані, що збереження статусу-кво в торговельних відносинах з Україною є неприйнятним для місцевих виробників цукрових буряків, оскільки має спиратися на принципи партнерства та дотримуватися інтересів обох сторін, чого наразі не відбувається.

Асоціація наполягає на впровадженні інструментів для захисту польських виробників від несприятливих наслідків необмеженого імпорту українського цукру, зберігаючи при цьому необхідний рівень підтримки громадян України.

Польські виробники цукру закликали Європейську комісію впровадити механізми, що дадуть змогу ефективно убезпечити ринки держав-членів, зокрема ринки «прифронтових країн», від подальшого збільшення імпорту цукру з України та його негативних наслідків для рентабельності сільгоспвиробництва та функціонування фермерських господарств у Польщі.


Перегляди: 49
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: