АНАЛІТИКА

Ціни на яблука почали стрімко знижуватися

08.12.2022 09:19
1644237018_0d9a2648c5ed559a4c0d

Попри всі очікування українських виробників, традиційного для передноворічного періоду сплеску торгової активності на ринку яблука в Україні так і не відбулося. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit, пише  agronews.ua.

За словами садівників, цього тижня відпускні ціни на яблуко почали стрімко знижуватися.

Наразі українські садівники готові відвантажувати яблука по 6-12 грн/кг ($0,23-0,34/кг), що в середньому на 19% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

«Основною причиною здешевлення в даному сегменті стало значне збільшення яблука на ринку. Так, більшість садівників прагнуть якнайшвидше розпродати ці фрукти, щоб не витрачатися на зберігання, яке в поточному сезоні обіцяє бути рекордно дорогим», — зазначили аналітики.

Гуртові компанії та роздрібні мережі України також відзначають послаблення попиту на яблуко, особливо в останні два тижні. Учасники ринку пояснюють зниження активності покупців великим напливом продукції низької якості, яку садівники прагнуть збути насамперед і згодні поступатися ціною на такі фрукти.

За даними аналітиків, на сьогодні ціна яблук в Україні в середньому на 41% вища за торішню, що обумовлено зниженням виробництва яблук не лише в Україні, а й у країнах ЄС загалом.


Перегляди: 35
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: