АНАЛІТИКА

Ціни на пшеницю суттєво зросли

15.09.2022 07:01
389

Українська армія продовжує стрімкий контрнаступ, звільнюючи Харківщину, на що рф відповідає обстрілами цивільної інфраструктури. Так, вчора були пошкоджені електростанції та підстанції, що призвело до зникнення струму у східних регіонах України. Отримуючи поразки на фронті, росія намагатиметься зірвати угоду про «зернові коридори», щоб завдати збитків українській економіці. Про це повідомляє graintrade.com.ua, пише agronews.ua.

У п’ятницю пшеничні ф’ючерси на світових біржах подорожчали на 3-4,9% через невизначеність з експортом зерна з України після 1 листопада. Хоча за даними CFTC, трейдери зменшили кількість контрактів на пшеницю, оскільки не розраховують на зростання цін після виходу звіту USDA та намагаються дорого продатися напередодні можливих проблем з зерновими коридорами.

Водночас представник Білого дому з нацбезпеки Джон Кірбі заявив, що «США не бачать ознак припинення роботи зернових коридорів, які зараз дають очікуваний ефект».

У п’ятницю пшеничні котирування на світових біржах після попереднього падіння дещо виросли:

  • на 4,9% або 14,88 $/т до 319,5 $/т – грудневі ф’ючерси на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 4% або 13,3 $/т до 341,4 $/т – грудневі ф’ючерси на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 3,2% або 10,75 $/т до 340,8 $/т – грудневі ф’ючерси на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі,
  • на 1,1% або 3,5 $/т до 315,5 $/т – жовтневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю в Чикаго,
  • на 3,8% або 12,5 €/т до 337,75 €/т або 340,67 $/т – грудневі ф’ючерси на пшеницю на паризькій Euronext.

Погода в Канаді та на сході рф сприяє збиранню ярої пшениці. В Канаді обмолочено 40% посівів, а в рф станом на 8 вересня з 24,2 млн га або 82% площ зібрано 92,7 млн т пшениці з врожайністю 3,83 т/га, тоді як торік в цей час було намолочено 69,3 млн т з врожайністю 2,92 т/га.

Ринок цікавить, наскільки у звіті USDA збільшать прогноз врожаю пшениці в рф, який у серпні оцінили у 88 млн т. Експерти російської агенції ІКАР збільшили свій прогноз виробництва ще на 2 млн т до 97 млн т.

З початку роботи зернових коридорів станом на 9 вересня з трьох чорноморських портів України експортовано 2,46 млн т зерна та дозволено рух 237 судів – 129, що заходили, та 108, які виходили з портів.

Темпи експорту поступаються очікуванням, оскільки судновласники враховують високі ризики при заходах до портів Чорного моря, що опускає закупівельні ціни на зерно в Україні.

Протягом тижня рясні опади в країнах Причорномор’я, зокрема й Україні, поповнять запаси вологи напередодні сівби, хоча площі сівби скоротяться внаслідок бойових дій на півдні та сході країни.



Перегляди: 5
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: