НОВИНИ

Ціни на молоко суттєво впали

27.07.2022 06:55
Mediki-rasskazali-kogda-muzhchinam-nuzhno-pit-moloko

Середньозважена закупівельна ціна на молоко знизилася на 14 коп. — до 10,01 грн/кг без урахування ПДВ. Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ), пише agronews.ua.

Середня закупівельна ціна на екстра ґатунок втратила 12 коп. — до середньої позначки 10,52 грн. При цьому, логістичні колапси в деяких регіонах та обстріли найбільших молочних регіонів впливають на досить різну цінову пропозицію. Так, діапазон цін на молоко екстра якості коливався від 9,50 до 11,30 грн/кг (без ПДВ) в залежності від наближення господарства до переробних потужностей та воєнної ситуації в регіоні.

Зокрема, найбільше просідання цін і труднощі зі збутом молока-сировини відчувають господарства Чернігівської області, де разом із тим сконцентрована значна частина переробних підприємств. Зростання логістичних витрат залишають господарствам мало шансів для пошуку інших варіантів та роблять заручниками цінової політики окремих підприємств.

Середня ціна на вищий ґатунок опустилася на 15 коп. — до 9,87 грн/кг. Ціни контрактів коливалися від 7,90 до 11 грн/кг. За перший ґатунок переробники платили від 9,16 до 10,10 грн/кг. Середня цінова позначка опустилася на 14 коп. — до 9,66 грн/кг.

В той же час, експорт молочних продуктів у липні продовжив зростати. Так за підсумками двох декад місяця виручка від експорту молочних продуктів зросла на 37% в порівнянні з аналізованим періодом червня та склала 17,4 млн дол.

Наразі ж, в умовах блокування експорту зернових та олійних та стриманих сподіваннях на активізацію після підписання угоди про «зернові коридори», для більшості с/г підприємств саме молочні ферми у структурі виробництва стали єдиним джерелом обігових коштів і «рятувальним колом», щоб хоч якось триматися на плаву. Якщо тренд на необґрунтовано низькі ціни на молоко буде підтримано, до осені більшість господарств почнуть збувати поголів’я.

Читайте також: Якими критеріями оперувати при виборі сорту пшениці озимоїЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: