АНАЛІТИКА

Ціни на буряк побили черговий антирекорд

13.04.2023 08:37
755

Відпускні ціни на столові буряки в Україні вже набагато нижчі за торішні й продовжують падати, повідомляють аналітики проєкту EastFruit, пише agronews.ua.

Настільки різке зниження цін стало величезним ударом для українських фермерів, які й так зазнали рекордних збитків внаслідок військових дій в основних регіонах вирощування овочів борщового набору.

Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, тільки з початку поточного тижня ціни на столові буряки на українському ринку знизилися в середньому на 17%. Сьогодні відпускні ціни на ці коренеплоди варіюються в діапазоні 4-6 грн/кг ($0,11-0,16/кг) залежно від якості та обсягу партії. При цьому варто зазначити, що йти на такі цінові коригування українські виробники змушені навіть в умовах стрімкого скорочення якісної продукції.

За словами самих виробників, причиною такої цінової ситуації є вельми стриманий попит на столові буряки, тоді як якість цих коренеплодів у сховищах стрімко погіршується. В умовах, що склалися, столові буряки в Україні вже коштують у середньому в 1,6 раза дешевше, ніж у першій половині квітня 2022 року.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: