НОВИНИ

Ціни на борошно суттєво зросли

30.03.2022 09:01
miniatura4

Незважаючи на відносно стабільні ціни на пшеницю та відсутність конкуренції за неї з боку експортерів, багато переробних компаній протягом останніх двох тижнів продовжували підвищувати відпускні ціни на пшеничне борошно. Про це повідомляє «АПК-Інформ», пише agronews.ua.

У формуванні цін на цю продукцію ключове значення мали високі витрати на енергоносії та логістичний фактор, зокрема збереження дефіциту водіїв і транспорту, обмежені запаси палива та труднощі з їхнім поповненням. 

Борошномели часто не потребували термінового придбання сировини, працюючи на сформованій раніше базі, проте на тлі ймовірності погіршення складнощів із вантажоперевезеннями надалі були змушені вже зараз закладати в ціну на продукцію не лише поточні, а й можливі майбутні додаткові витрати. Попит на борошно залишався досить високим.

«Оскільки частина борошномельних компаній з об’єктивних причин призупинила виробництво, а з північного, східного та південного регіонів країни активно евакуювали населення, потреба у борошні в центральному та західному суттєво зросла. Також не варто забувати, що практично всі працюючі млини беруть активну участь у наданні гуманітарної допомоги як потерпілому від війни мирному населенню, так і ЗСУ та Теробороні», — пояснив один із представників переробної галузі центрального регіону.

Станом на 25 березня багато борошномелів озвучують ціни пропозиції на борошно вищого та 1 сорту в межах 12500-13700 та 12100-13300 грн/т EXW відповідно, що на 100-400 грн/т вище за показники двома тижнями раніше.
Фактором, який стримує більш активне зростання цін на борошно, виступають вжиті заходи щодо держрегулювання цін на соціально значущі продукти.

Читайте також: В Україні торговельні мережі змінили роботу в умовах війни.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: