НОВИНИ

Ціни на абрикоси залишатимуться високими

15.07.2023 07:22
747

Цей сезон овочів та фруктів в Україні розпочався не без складнощів. На врожай та споживчі ціни вплинули наслідки підриву Каховської ГЕС, а також погані погодні умови. Зокрема, врожай абрикосів також постраждав, як повідомила керівник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко. Це сталося з двох причин – заморозки та грибкові хвороби, пише agronews.ua.

“Щодо плодових, то можемо говорити про те, що плодові дерева, які рано зацвітають, – такі, як абрикос, – звісно, постраждали, тому що була велика кількість заморозків, і грибкові хвороби атакують саме цей вид плодових”, – сказала вона.

У той же час експерт зазначає, що з зернятковими деревами ситуація краща. Йдеться про яблуні, груші. Проте все ж таки є один мінус – їхня обробка від захворювань досить дорого коштує.
“Що стосується зерняткових, то тут ситуація краща. Але потрібно мати на увазі, що обробка садів отрутохімікатами від шкідників і грибкових захворювань досить дорога, і наскільки вона буде здійснена, ми не знаємо. Тому перспективи є, але все залежатиме від багатьох факторів”, – підсумувала Адаменко.

На даний момент мінімальна ціна на абрикос зупинилася на рівні 55 гривень за кілограм, а середня ціна досягає 60 гривень. Максимум, який доведеться заплатити – це 80 гривень.Перегляди: 112
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: