ВАЖЛИВО

Ціна землі на онлайн торгах зростає майже удвічі

16.11.2023 12:15
imgonline-com-ua-Resize-BSMFAYLP6qCgI-44475

Від початку 2023 року організатори земельних торгів в державній електронній торговій системі «Прозорро.Продажі» заробили вже понад 1 млрд грн. Ці кошти надійшли до бюджетів різних рівнів за підсумками майже 4,7 тис. успішних онлайн-аукціонів. Про це повідомляє пресслужба «Прозорро.Продажі».

В середньому ціна на землю за результатами торгів, проведених за цей час, зростала майже вдвічі.

Майже 790 млн грн організатори онлайн-аукціонів отримали з продажу комунальної й державної землі не сільськогосподарського призначення та приватних сільгоспземель. Ще понад 290 млн грн на рік становлять доходи з оренди земель. Продаж державних та комунальних земель сільськогосподарського призначення відповідно до Земельного кодексу залишається забороненим.

З початку цього року земельні торги оголосили 1,2 тис. організаторів, з них майже 680 — органи місцевого самоврядування. За право придбати або взяти в оренду землю на онлайн-аукціонах за цей час позмагалося вже понад 7 тисяч учасників. В середньому за ділянки на торгах конкурують майже 3 учасники.

Найбільше земельних торгів від початку цього року відбулося в Одеській області — майже 500. До Топ-5 регіонів за кількістю аукціонів також входить Черкащина — 418 завершених торгів, Полтавщина — 348, Львівщина — 320, Кіровоградщина — 270.


Перегляди: 1220
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: