НОВИНИ

На Черкащині попереджено рейдерське захоплення трьох агропідприємств

31.08.2016 16:09

Ще у березні 2015 року працівниками поліції було отримано оперативну інформацію про можливе рейдерське захоплення даних об’єктів господарювання. Оперативники почали кропітку роботу з «розкручування» схеми злочинної діяльності.

З’ясувалось, що через службову недбалість одного з державних реєстраторів обласної реєстраційної служби, невстановлена слідством особа незаконно заволоділа його логіном, паролем та електронно-цифровим підписом. За допомогою отриманого електронного цифрового підпису зловмисник здійснив незаконне втручання до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ЄДР), де вніс зміни до переліку учасників, керівників та адресу реєстрації даних підприємств. Завдяки таким незаконним діям, товариства отримали «нових власників» та юридичні адреси у окупованих Луганській та Донецькій областях.

Фактично були підготовлені правові підстави для протидії реальним власникам за допомогою державних чи комерційних структур. Але своєчасне втручання правоохоронців завадило намірам злочинців.

Встановлено суму завданих збитків учасникам та власникам агрокомплексів, яка сягає понад 11 мільйонів гривень. В ході досудового розслідування правоохоронцями було вжито заходів з поновлення фактичних реєстраційних даних юридичних осіб, що дало змогу в повному обсязі відшкодувати збитки постраждалим.

Наразі слідчим управлінням ГУНП в Черкаській області державному реєстраторові повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 (Службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Дане правопорушення передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років та із штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів громадян або без такого.

За матеріалами: Прес-служба Національної поліції України

 


Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: