НОВИНИ

Чому в Україні суттєво побільшало імпортних сирів

17.02.2024 13:10
Set or assortment cheeses. Maasdam, smoked cheese, camembert, blue cheese, parmesan, brie cheese with basil and pepper on on white marble board white wooden old background. Top view. Free copy space.

У лютому продажі сиру очікувано знизились. Не останньою причиною цього зниження стала невиважена політика ціноформування, якої дотримувалися його виробники. Надто дорогий продукт стає вже недоступним для значної частини населення України. Про це повідомляє Інфагро, пише agronews.ua.

З середини осені провідні сировари піднімали ціни на свою продукцію тричі, і досить суттєво. За цей період вітчизняний сир подорожчав приблизно на 15-17%. Це надто стрімке зростання. Зрозуміло, що сировина подорожчала ще більше, але виробники могли б якийсь час попрацювати з меншою рентабельністю, це б дозволило зберегти обсяг реалізації в конкуренції з європейським сиром…

Вхідна ціна імпортного європейського сиру після розмитнення помітно нижче за ціну, за якою вітчизняні виробники пропонують свій сир дистрибʼюторам. Тому в січні (у порівнянні з січнем 2022 року) імпорт сиру зріс на 42%, а міг би й більше, зважаючи на згадану велику різницю в цінах. Можливо, в січні торговельній активності завадило блокування західних кордонів. У лютому, скоріш за все, імпорт сиру помітно зросте і вітчизняним сирам доведеться поступитися місцем на полиці імпортній продукції.

У січні традиційно найбільше сиру надійшло в Україну з Польщі (34%), Німеччини (19%) і Нідерландів (18%).



Перегляди: 58
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: