НОВИНИ

В Україні кількість бджолярів зменшилась вдвічі

21.05.2022 11:12
nasekomye-pchely-38413-623x370

Через військову агресію рф, в Україні зменшується кількість бджолярів.  за оцінками компанії «Знатний Мед», в поточному році кількість бджолярів в Україні може зменшитись на 40-50%. Про це повідомляє пресслужба компанії «Знатний мед», пише  agronews.ua.

У регіонах, де йдуть активні бойові дії або має місце тимчасова окупація  — зокрема, Харківська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська області,  де було добре розвинене бджільництво, пасічники вимушено покинули свої угіддя.

Через небезпеку бойових дій, значна частина пасічників вимушені покинути домівку, а перевезти пасіку в інший регіон технічно складно, особливо у стислі терміни.

Вимушені переселенці як правило залишають пасіку на окупованій території. Так само проблемно заново створювати пасіку на новому місці — зокрема, це потребує значних коштів, наявності медоносної бази, тощо. 

Частина бджолярів припиняє займатись цією справою і продає бджіл разом з вуликами  — насамперед, це стосується так званих «пасічників вихідного дня», для яких бджільництво є хоббі, а також тих, хто вбачав у пасіці «швидкий бізнес». 

Також експерти Знатного меду нагадали що війни завжди негативно впливали на бджільництво — наприклад, після Другої Світової війни на території України кількість бджолосімей зменшилась на 90%,  залишилось дуже мало бджолярів, а на відновлення галузі знадобилось  ціле десятиліття. 

Позитивним наразі є той факт, що у регіонах, які традиційно  постачають бджоломаток і бджолопакети — насамперед, Закарпаття (карпатська порода бджіл),  Хмельниччина, Полтавщина (українська степова порода бджіл), — наразі відсутні бойові дії, і  бджолярі з інших регіонів України зможуть при потребі отримати матеріал  для поновлення своїх пасік.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: