Через військову агресію рф, в Україні зменшується кількість бджолярів. за оцінками компанії «Знатний Мед», в поточному році кількість бджолярів в Україні може зменшитись на 40-50%. Про це повідомляє пресслужба компанії «Знатний мед», пише agronews.ua.
У регіонах, де йдуть активні бойові дії або має місце тимчасова окупація — зокрема, Харківська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська області, де було добре розвинене бджільництво, пасічники вимушено покинули свої угіддя.
Через небезпеку бойових дій, значна частина пасічників вимушені покинути домівку, а перевезти пасіку в інший регіон технічно складно, особливо у стислі терміни.
Вимушені переселенці як правило залишають пасіку на окупованій території. Так само проблемно заново створювати пасіку на новому місці — зокрема, це потребує значних коштів, наявності медоносної бази, тощо.
Частина бджолярів припиняє займатись цією справою і продає бджіл разом з вуликами — насамперед, це стосується так званих «пасічників вихідного дня», для яких бджільництво є хоббі, а також тих, хто вбачав у пасіці «швидкий бізнес».
Також експерти Знатного меду нагадали що війни завжди негативно впливали на бджільництво — наприклад, після Другої Світової війни на території України кількість бджолосімей зменшилась на 90%, залишилось дуже мало бджолярів, а на відновлення галузі знадобилось ціле десятиліття.
Позитивним наразі є той факт, що у регіонах, які традиційно постачають бджоломаток і бджолопакети — насамперед, Закарпаття (карпатська порода бджіл), Хмельниччина, Полтавщина (українська степова порода бджіл), — наразі відсутні бойові дії, і бджолярі з інших регіонів України зможуть при потребі отримати матеріал для поновлення своїх пасік.