НОВИНИ

В Україні різко подорожчають лимони через зменшення імпорту

31.03.2020 15:02
limon

На 31 березня 2020 року в Україні продавці на гурті пропонують турецькі лимони по 75-80 грн./кг, вартість іспанських лимонів становить 90-95 грн/кг . У порівнянні із минулим роком ціни зросли в 2-2,5 рази і трейдери прогнозують їх подальше зростання, з посиланням на дані моніторингу гуртового ринку ШуварІнфо, пише agronews.ua.

«Крім підвищеного попиту під час пандемії та зниження курсу гривні ми бачимо зменшення пропозиції з боку Туреччини – головного постачальника лимонів в Україну . Це штовхає ціни в гору. У квітні на ринку очікується збільшення пропозиції аргентинського лимону, але напругу на ринку це не зніме, бо частка Туреччини в цей період на ринку лимонів в Україні станове близько 40%», – розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Маркетинг-Аналітика» ОРСП «Шувар».

Україна щороку імпортує понад 50 тис. тонн лимонів, з цього обсягу 35-40 тис. тонн – це турецький лимон.

27 березня на порталі freshplaza з’явилось повідомлення про намір уряду Туреччини регулювати експорт лимонів з огляду на низький врожай 2019 року і надмірний зовнішній попит. Обмеження може тривати до серпня 2020 року.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: