НОВИНИ

Через новорічні ялинки Україні загрожує екологічна катастрофа

11.01.2021 11:03
prev-99529-1512576368fceca191480586112

Екологиня зазначила, що в Києві минулого року було 14 тис. утилізовано, а продано, за приблизними даними, понад 500 тис. ялинок. Про це повідомляє Уніан, пише agronews.ua.

Утилізація святкових ялинок після Нового року є величезною проблемою для екології України. За статистикою, більшість ялинок потрапляє на звалища, де їх потім спалюють і шкодять таким чином навколишньому середовищу.

Про це розповіла голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко. Вона зазначила, що в Києві минулого року було 14 тис. утилізовано, а продано, за приблизними даними, понад 500 тис. ялинок.

“Шлях утилізації проходять не всі куплені ялинки, більшою мірою значна частина ялинок потрапляє на звалища. В Києві минулого року було 14 тис. утилізовано, а продано, за приблизними даними, понад 500 тис. ялинок. Ялинки на звалищах просто забруднюють навколишнє середовище, потім їх несанкціоновано спалюють, це страшна проблема для України“, – розповіла екологиня.

Тимочко зазначила, що в Києві намагаються проводити утилізацію ялинок.

“Ті ялинки, які потрапляють на пункти, подрібнюються і використовуються, це дуже важлива процедура. Тріски від ялинок зберігаються дуже довго, ними вкривають лунки дерев у місті, які страждають від викидів автотранспорту. Це значною мірою захищає рослини, оберігає від висихання, утримує вологу“, – пояснила вона.

Однак, за словами Тимочко, такої системи в масштабах всієї України не існує.

“Дуже великий розрив між вирубкою мільйонів живих дерев і мінімальною кількістю утилізованих, між зрубаними і привезеними в міста і купленими. По Києву минулого року ми зареєстрували понад 45 тис. некуплених дерев. Це дуже турбує екологів, нам потрібно змінити ставлення до використання живих дерев“, – заявила екологиня.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: