НОВИНИ

Частина лісосмуг на півдні України вже вирубана, розорана і, швидше за все, засіяна, – думка

13.07.2020 14:32
lisosmuha-e1593616379745

На Миколаївщині зникають дерева, які висаджені по периметру полів для захисту суховіїв, тому що немає кому ними опікуватися. Про це повідомляють podrobnosti, пише agronews.ua.

Андрій Добровольський, директор Миколаївської дослідної станції зрошувального землеробства НААН України, розповів, що ріжуть посадки не прості селяни, а підприємці, що займаються експортом лісу.

«Схеми масового спилу давні та добре відпрацьовані: зловмисники працюють подалі від траси, найчастіше взимку, або під прикриттям негоди», — каже він.

Також, Андрій Добровольський зауважує, що вирубка дерев у лісосмугах — пів біди. Головна їхня функція — захищати поля від пересихання і суховіїв. Це один з важливих чинників ефективного сільського господарства, особливо, в умовах нестачі опадів.

В обласному управлінні екології звітують, що стан лісосмуг на Миколаївщині незадовільний. Більшість дерев насаджували ще за радянських часів. Але в умовах незалежної України — лісосмуги втратили власників, чи то під час передачі сільгоспземель в оренду, чи то в приватну власність.

«Площа, за даними наших адмінодиниць, 26,5 тис. га. У Геокадастрі нараховується близько 30 тис. га. Це значно менше, ніж по обліку. Це означає, що частина лісосмуг вже вирубана, розорана і, швидше за все, засіяна», — повідомив Дмитро Мац, заступник начальника управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА.

Нагадаємо, ціни на перші яблука в Україні у два рази вищі ніж торік.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: