НОВИНИ

Борошномели України вимушені шукати нові шляхи на світовий ринок 

26.01.2023 14:07
boroshno1

Закриття українських портів в умовах повномасштабної воєнної агресії РФ та відсутність можливості використовувати морські шляхи для експорту продукції змусили українських борошномелів шукати нові шляхи на світовий ринок. Про це зазначив голова ревізійної комісії громадської спілки «Борошномели України» Сергій Сакіркін, передає ІА «АПК-Інформ», пише agronews.ua.

«Вибір був невеликий: авто- та залізничний транспорт до споживача або до найближчого закордонного порту. Задоволення, не дешеве і в мирний час, зараз стало дуже дорогим. Як наслідок, найдешевше було транспортувати до країн, які безпосередньо межують з Україною. Спочатку – до порту, де перевантажити в контейнери. Після зняття для України торговельних обмежень Європейським Союзом – для реалізації всередині ЄС», – вказав експерт.

Він зауважив, що найбільше українського борошна за підсумками 2022 р. було відвантажено до Молдови, для якої не змінилася логістика, – 21,79 тис. тонн, або 27,6% загального обсягу річних відвантажень.

«Туди й раніше відвантажували лише наземним транспортом. Тому обсяги експортованої продукції не сильно відрізнялися від відвантажень останніх років і були навіть дещо вищими. А ось постачання до Польщі можна назвати справжнім проривом! І не тільки тому, що це європейська країна, а тому, що Польща сама виробляє в середньому 3,7 млн тонн борошна на рік і аж ніяк не страждає від дефіциту цієї продукції. Але співвідношення ціна/якість плюс вміння торгувати допомогли нашим колегам продати в Польщі майже 10 тис. тонн. І це практично за три останні місяці, коли було відвантажено 7600 тонн. Думаю, 2023 р. ми будемо приємно здивовані обсягами, що осідають у союзній країні», – підкреслив С. Сакіркін.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: