НОВИНИ

Білл Гейтс викупив 110 000 гектарів сільськогосподарських земель

13.06.2021 16:35
image

За останні десять років Білл Гейтс купив близько 110 000 гектарів сільськогосподарських земель у 18 штатах США. Мільярдер став найбільшим приватним землевласником в країні, випливає з розслідування NBC News і The Land Report. Про це повідомляє TJournal, пише agronews.ua.

За даними видань, на майже 30 тисячах гектарів у Луїзіані фермери Гейтса вирощують кукурудзу, бавовну і рис, на восьми тисячах в Небрасці – сою. У Вашингтоні мільярдер володіє 5000 гектарів с/г земель. На деяких з полів вирощують картоплю для McDonald’s.

Білл Гейтс регулярно інвестує в боротьбу зі зміною клімату та підтримує екологічне виробництво продуктів харчування, наприклад, стартапи зі створення замінників м’яса і альтернатив рослинній їжі.

Однак мільярдер заявив, що купівля земель не пов’язана з його екологічною діяльністю: «Моя інвестиційна група вирішила зробити це. Це не пов’язано з кліматом».

Гейтса також звинувачують у використанні «підставних підрядників». За інформацією журналістів, його компанія Cascade Investments купувала площі не безпосередньо, а через мережу з як мінімум 22 місцевих фірм. Вони офіційно не заявляли про співпрацю з компанією Гейтса, але при цьому мають ту ж юридичну адресу, список співробітників й іноді навіть електронну пошту.

Директор Національної коаліції початківців фермерів Нью-Йорка Холлі Ріппон-Батлер розкритикувала Гейтса за придбання такої кількості площ. Вона вважає, що він заважає молодим фермерам вийти на ринок: вони не в змозі конкурувати з мільярдером при покупці землі і змушені орендувати її.


Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: