ГОЛОВНЕ

АМКУ оштрафував відомого виробника вершкового масла на 1,6 млн грн

28.12.2022 09:19
Natural,Organic,Butter,For,Breakfast

Антимонопольний комітет України оштрафував дочірнє підприємство «Ружин-молоко» за неправдиву інформацію, яку підприємство вказувало на упаковках свого продукту — «масла солодковершкового». Про це говориться у повідомленні АМКУ, пише agronews.ua.

Як зазначається, у 2018 р. в одному з дитячих спортивно-оздоровчих закладів Полтавської області органи Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та прав споживачів зафіксували факт використання під час приготування їжі для дітей «масла», що на 74% складалося з немолочних жирів. В той час як на упаковці цього продукту виробником зазначався напис «масло солодковершкове селянське 73%».

«Держпродспоживслужба надала комітету засвідчену копію експертного висновку, відповідно до якого було виявлено невідповідність харчової продукції виробництва відповідача, зокрема щодо складу молочного жиру», — говориться у повідомленні.

Відповідно до закону, масло вершкове є традиційним молочним продуктом, до складу якого не можуть додаватися жири та білки немолочного походження, додають в АМКУ.

«Використання під час виробництва масла немолочного (рослинного) жиру створює інший, уже не молочний продукт з меншою собівартістю, ніж у справжнього масла. Називати такий продукт «маслом» не можна, адже це може ввести в оману споживача та вплинути на його намір придбати певну продукцію. Неправдиві відомості щодо складу продукції та її споживчих властивостей дають можливість її виробнику отримувати неправомірний прибуток та переваги у конкуренції порівняно з його конкурентами, які у повній мірі дотримуються технологічних вимог», — пояснюють у відомстві.

Тож дії ДП «Ружин-молоко» визнано порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого, зокрема, статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

За порушення відповідача оштрафовано на 1,644  млн грн.Перегляди: 5
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: