НОВИНИ

Агрокомітет підтримав євроінтеграційний проєкт Закону про пестициди та агрохімікати

17.03.2021 10:35
hands-holding-a-pile-of-earth-soil-with-a-growing-EJVA5SC-min-scaled

16 березня Комітет з питань аграрної та земельної політики підтримав проєкт Закону № 4558 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами» та рекомендував Верховній Раді ухвалити його в першому читанні. Про це повідомляє пресслужба Інформаційно-аналітичного порталу АПК України, пише agronews.ua.

Метою проєкту є усунення численних проблем у сфері державного регулювання обігу і застосування пестицидів, які накопичились за останні роки у цій сфері.

 Зокрема, змінами пропонується у сфері, пов’язаної з пестицидами і агрохімікатами:

– чітко розмежувати і збалансувати повноваження органів державної влади;

– усунути дублювання повноважень контролюючих органів;

– врегулювати питання ведення Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів в електронному вигляді;

– привести вимоги до змісту етикетки і до маркування відповідність до законодавства ЄС;

– скасувати положення Закону про спеціальні сировинні зони, призначені для вирощування продукції для дитячого і дієтичного харчування та про обов’язковість страхування господарської діяльності у сфері зберігання та застосування пестицидів і агрохімікатів, як такі, що не відповідають законодавству ЄС;

– врегулювати питання поводження із пестицидами і агрохімікатами, які визнано фальсифікованими;

– скасувати інші положення Закону, що є архаїчними, дублюють одна одну, є предметом регулювання інших Законів України, не відповідають законодавству ЄС або створюють правові колізії. 

За словами заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергія Глущенка, прийняття проєкту Закону наблизить законодавство України у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами до вимог законодавства ЄС.

«Прийняття Закону виключить дублювання повноважень різних органів влади у сфері діяльності, пов’язаної з пестицидами і агрохімікатами, створить сучасне і більш адекватне регулювання відносин у цій сфері та розширить можливості державних органів у питанні боротьби із фальсифікованими пестицидами і агрохімікатами», – сказав він.

Нагадаємо, що агрокомітет підтримав законопроект щодо забезпечення діяльності Мінагрополітики.


Перегляди: 5
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: