АГРОБУХГАЛТЕРІЯ

Агробухгалтерія: Як обрати спрощену систему оподаткування сімейному фермерському господарству

05.08.2020 13:31
FermaFermer08

Фермерське господарство без статусу юридичної особи організовують на основі діяльності ФОПа і має статус сімейного фермерського господарства. Про це повідомляє Головбух Агро, пише agronews.ua.

ФОП може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам підпункту «б» підпункту 4 пункту 291.4 Податкового кодексу України, а саме:

-здійснює виключно вирощування, відгодовування сільськогосподарської продукції, збирання, вилов, переробку такої власновирощеної або відгодованої продукції та її продаж;

-провадить господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;

-не використовує працю найманих осіб;

-членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени її сім’ї у визначенні частини другої статті 3 Сімейного кодексу України;

-площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у власності та/або користуванні членів фермерського господарства становить не менше двох гектарів, але не більше 20 гектарів.

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування за ставкою єдиного податку для четвертої групи така особа подає до податкової за своєю податковою адресою Заяву та протягом 20 календарних днів з дня подання такої Заяви, Декларацію.

Зареєстровані в установленому порядку ФОП, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування та ставки єдиного податку для четвертої групи, є платниками єдиного податку з дня державної реєстрації.

Більше інформації для бухгалтера агропідприємства — на порталі Головбух .

«Головбух Агро» — єдиний в Україні повноцінний електронний журнал для бухгалтерів, які ведуть облік на підприємствах агропромислового комплексу.  Видання оперативно висвітлює законодавчі зміни, дає готові рішення робочих ситуацій, попереджає про ризики, убезпечує від штрафів та подає зрозумілі інструкції правомірних і безпечних дій. 


Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: