НОВИНИ

Аграрний фонд України оприлюднив закупівельні ціни форвардних угод на зерно

13.10.2020 11:02
962aaf2-rost-cen-na-pshenitsu

АТ “Аграрний фонд” планує закупити по форварду 160 тис. тонн зернових врожаю наступного року. Передбачається придбати 150 тис. тонн пшениці та 10 тис. тонн жита. Про це повідомляє пресслужба компанії, пише agronews.ua.

За попередніми оцінками, обсяг платежів агровиробникам складе близько 500 млн грн. Розмір авансового платежу встановлено на рівні 40-80% від загальної вартості поставки за договором, у відповідності до системи оцінки клієнтів.

Рівень цін осінньої кампанії форвардної програми, виходячи з яких здійснюватиметься передплата за договорами, на зерно пшениці 2 класу – 5800 грн./тонна, пшениці 3 класу – 5600 грн./тонна, жита 2 та 3 класів – 4000 грн./тонна. Відсоткова ставка за користування коштами попередньої оплати без урахування курсових коливань від 17% до 19%, з урахуванням курсових коливань – 11%.

Крім того, в рамках форвардної програми сільгоспвиробники матимуть можливість укласти договори на поставку азотних добрив, вартість яких не перевищуватиме розміру авансового платежу. Таким чином азотні добрива можна не лише придбати, але й обміняти на сільгосппродукцію за ринковими цінами.

АТ “Аграрний фонд” співпрацюватиме з великими агрохолдингами, малими та середніми фермерськими агрогосподарствами, які мають успішний досвід вирощування сільськогосподарських культур, з позитивною кредитною історією та без податкової заборгованості. При цьому є певні вимоги до обсягу мінімальної партії: для пшениці – 100 тонн, жита – 50 тонн.

Нагадаємо, фермерським господарствам нараховано компенсацію на суму майже 71,6 млн грн.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: