НОВИНИ

Агросектор України відчуватиме наслідки війни ще кілька років

13.01.2023 15:12
war

Українське сільське господарство стикається з численними викликами через логістичні проблеми, окупацію та мінування значної частини території, але при цьому залишається серед світових лідерів майже через рік після російського вторгнення. Про це в коментарі EFE заявив генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль, пише agronews.ua.

«Масштабні наслідки війни для сільського господарства стали глибокими та, ймовірно, триватимуть ще кілька років», — вважає він. 

Експерт зазначив, що початок війни «підрізав крила» галузі, яка стрімко розвивалася останні 5-7 років: у 2021 році було зібрано рекордні 106 млн т. Через рік приблизно 20% сільськогосподарських угідь перебувають під російською окупацією, потребують розмінування або рекультивації через завдані збитки.

«Найбільше постраждали деякі з найбільш розвинених сільськогосподарських районів, наприклад, північ Луганської області чи Запорізька область, де знаходиться найбільше виробництво озимої пшениці», — говорить Павло Коваль.

Він підкреслює, що збір урожаю став небезпечним, і є численні випадки руйнування сільськогосподарської техніки мінами, встановленими на полях. Крім того, тисячі спеціалістів галузі сільського господарства призвано до армії.

«Оцінки прямого фізичного збитку, заподіяного сектору, дуже різняться: від 9 до 40 млрд доларів, тоді як збитки за втрачені прибутки та ринки важко підрахувати», — додав експерт.

Незважаючи на завданий удар, Україна зберігає позиції серед інших аграрних держав світу. Наприклад, із понад 20 млн т пшениці, зібраної у 2022 році, вона наразі посідає дев’яту позицію в рейтингу найбільших виробників, випереджаючи Аргентину та Туреччину, підсумував Павло Коваль.Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: