НОВИНИ

Агроекспорт України за два тижні підскочив на 65%

17.08.2022 12:05
vidlik-pishov-yake-misce-ukrajini-v-svitovomu-agroeksporti

Україна за 15 днів серпня поточного року експортувала 2 млн т продукції АПК, що на 65% перевищує аналогічний показник першої половини липня та на 17% — показник другої половини липня 2022 р. Про це говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», пише agronews.ua.

Структура експорту агропродукції в першій половині серпня 2022 р. виглядала так:

  • зернові культури: 1,1 млн т (кукурудза — 62%, пшениця — 29%, ячмінь — 9%). Приріст до аналогічного показника попереднього місяця: +60%;
  • олійні культури: 459,1 тис. т (насіння ріпаку — 60%, соняшнику — 21%, сої — 19%). Приріст: +68%;
  • рослинні олії: 197,9 тис. т (соняшникова олія — 93%, соєва — 7%). Приріст: +64%;
  • макухи після вилучення рослинних олій: 204,4 тис. т (соняшникова — 90%, соєва — 10%). Приріст: +278%.

«За вказаний період доволі відчутно зріс експорт олійних культур. У цій категорії спостерігаються суттєві зміни в структурі експорту, а саме — зменшення частки насіння соняшнику та зростання частки ріпаку. Це пов’язано зі збором врожаю ріпаку, що практично закінчується в Україні, та експортноорієнтованістю цієї культури. Практично весь обсяг українського ріпаку, призначений на експорт, традиційно вивозили одразу після збору врожаю. Так відбувається і цього року», — пояснюють експерти.

В УКАБ вважають, що головним досягненням першої половини серпня 2022 р. є початок функціонування морських портів Одеської області. Відновлення цього каналу з 1 серпня 2022 р. частково дозволило наростити обсяги експорту. Однак варто зазначити, що поки що обсяги відвантажень цими портами незначні в порівнянні з їхніми максимальними можливостями. Проте є всі підстави сподіватися, що обсяги експорту цим каналом буде збільшено.

Читайте також: Якими критеріями оперувати при виборі сорту пшениці озимоїПерегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: