НОВИНИ

4,3 млн га полів не зареєстровано у державному кадастрі України – супутникові дані

20.12.2019 08:56
1034595320

Напередодні зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення EOS Crop Monitoring запустив інтерактивну супутникову карту реального стану полів по всій державі. Зокрема, за допомогою супутникових даних вдалося визначити фактичний розмір сільгоспугідь України, в результаті чого було виявлено, що площа аграрних ділянок більша, ніж зазначено у кадастрі. Всього полів на незареєстрованих землях близько 4,3 млн га, пише Агро Юг.

Карта дає можливість точно оцінювати площу посівів та знаходити незареєстровані землі, виявляти порушення сівообороту, а також аналізувати цілісну карту культур за регіонами. Це дозволить всім учасникам ринку землі, включаючи страховиків, державні компанії та інвесторів оцінювати стан полів, історичні дані про окремі ділянки, їхню точну площу, а також багато іншого.

Наприклад, можна побачити, що площа посівів ріпаку в Херсонській області, за даними супутників, складає 117,8 тис. га. Це на третину більше за інформацію у кадастрі. Або ж, на прикладі Дніпропетровської області видно 136,4 тис. га полів на незареєстрованих у державному кадастрі землях.

Мапа EOS Crop Monitoring використовує результати дослідження, яке проводилось EOS Data Analytics разом із Інститутом космічних досліджень НАН та ДКА України у рамках проекту Світового Банку «Supporting Transparent Land Governance in Ukraine». Наразі результати дослідження використовуються Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Головна мета програми — підтримка прозорості використання земельних ресурсів, як державними органами, так і приватними учасниками земельного ринку.

«Цей синергетичний проект між приватною компанією, інженерними командами, міжнародними донорами та українською владою створюють на ринку прецедент прикладного використання супутникового спостереження. Ключова метрика виконаної роботи – це прозорість. Невидимі, а часом і навмисне закриті для суспільства земні процеси, досить ефективно відслідковуються з космосу. Моніторингові технології EOS – це, передусім, оптимізація наявних ресурсів та їх раціональне використання – не тільки в агросекторі, а й у вирішенні глобальних екологічних проблем. Космос сьогодні відкритий як ніколи раніше. І ми вже застосовуємо отримані знання на практиці», – прокоментував Макс Поляков, керуючий партнер Noosphere Ventures і власник EOS DA.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: