НОВИНИ

В Україні будуть промислово вирощувати екзотичне гінкго білоба

31.03.2020 15:34
ginkro_ginkgo_biloba

У Сумському національному аграрному університеті працюють над виведенням сорту екзотичного японського лікарського дерева гінкго білоба, який можна вирощувати в умовах України. Про це пише agronews.ua.

Назва роду Ginkgo в перекладі з японської означає «срібний абрикос» і пов’язана зі схожістю насіння гінкго на абрикосові плоди з сріблястим опушенням.

Гінкго білоба має седативну, антиспазматичну і антиалергічну дію. Даний вид рослини є одним з кращих протизапальних засобів, його призначають при лікуванні атеросклерозу, аритмії, інфаркту міокарда, бронхіальної астми.

Гінкго білоба працює як антиоксидант, стимулює імунітет, інтелект, покращує роботу мозку та механізми пам’яті, допомагає у боротьбі з депресивним станом, покращує вироблення інсуліну, відновлює еластичність судин, знижує холестирин, захищає організм від впливу токсинів.

У Сумському аграрному університеті, під керівництвом д.б.н., доцента І. М. Коваленка, працюють над створенням плантацій цієї рослини, які б могли активно розводити в умовах Лісостепу України.

У 2020 році науковці планують отримати результат. На виконання наукового проєкту виділено 400 тис. грн. Проєкт повністю профінансовано.

Сумський аграрний університет не перший хто намагається акліматизувати Гінкго Білоба. ДП «Миргородський лісгосп уже не перший рік вирощує та продає саджанці цього дуже корисного дерева.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: