НОВИНИ

Цьогоріч в Україні збудують 58 нових молочних ферм

19.02.2020 11:32
unnamed (10)

У 2020 році молочні господарства планують ввести в експлуатацію 58 об’єктів у галузі скотарства загальною потужністю понад 8 тис. корів і понад 22 тис. голів великої рогатої худоби. Про це з посиланням на дані Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України повідомила віце-президент Асоціації виробників молока (АВМ) Ганна Лавренюк. Пише agrotimes.ua.

«Ця інформація повністю збігається з першими результатами опитування, яке проводить АВМ серед молочних ферм України», – зазначила вона.

Понад 20% з уже опитаних майже 200 молочних господарств планують у 2020 році будівництво нових чи реконструкцію наявних приміщень молочнотоварних ферм, сказала Ганна Лавренюк.

Понад 10% зазначили, що, попри високу ціну на молоко-сировину, скорочуватимуть поголів’я, зокрема шляхом вибраковки за продуктивністю. «На такі кроки господарства штовхає невпевненість у державній стратегії розвитку молочного скотарства і ризики старту обігу земель без пільгових умов для тих господарств, що мають молочнотоварні ферми», – підкреслила вона.

Проте понад 15% опитаних підприємств, навпаки, планують нарощувати поголів’я. Стільки ж господарств, хоча і не розглядають капітальних інвестицій або розширення, однак будуть працювати над підвищенням продуктивності стада і рентабельності виробництва молока.

Щодо придбання нового обладнання для ферм роздумують понад 10% опитаних, додала Ганна Лавренюк.

Нагадаємо, у січні промислові підприємства виробили на 0,2% більше молока.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: