АНАЛІТИКА

Вартість моркви побила ціновий антирекорд

13.10.2023 08:09
370462_12

На поточному тижні на українському ринку спостерігається чергове зниження цін на моркву, повідомляють аналітики проєкту EastFruit, пише agronews.ua.

Варто зазначити, що в Україні масове збирання моркви зараз у самому розпалі. При цьому значна частина виробників, які вже заповнили сховища морквою, намагається реалізувати цю продукцію відразу з поля. Крім того, активно пропонується морква не найвищої якості, яка не підлягає тривалому зберіганню, що є додатковим фактором зниження відпускних цін у цьому сегменті.

На сьогодні українські фермери намагаються продати моркву по 4-8 грн/кг ($0,11-0,22/кг), що в середньому на 26% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Основною причиною здешевлення моркви на українському ринку, на думку експертів, стало збільшення пропозиції цього коренеплоду на тлі масового збирання в місцевих господарствах. При цьому фахівці відзначають насичення ринку морквою, не призначеною для зберігання, зважаючи на невисокі якісні характеристики, що також сприяє зниженню відпускних цін у цьому сегменті.

Морква в Україні вже надходить у продаж у середньому на 58% дешевше, ніж в аналогічний період минулого року. Ситуацію, що склалася, аналітики ринку пов’язують насамперед із загальним збільшенням пропозиції цієї продукції на ринку. Нагадаємо, багато українських фермерів у поточному сезоні розширили площі під цими коренеплодами, що за сприятливих погодних умов дало їм змогу зібрати більший урожай моркви, ніж минулого сезону.Перегляди: 14
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: