НОВИНИ

В Україні зупинився розвиток ґрунтової засухи

17.09.2022 15:15
zemlja-ryka-grynt-78654-32191

Дощі останніх днів першої декади вересня на більшості площ кардинально покращили ситуацію, розвиток ґрунтової засухи в Україні припинився. Про це йдеться в декадному огляді Укргідрометеоцентру, пише АПК-Інформ, пише agronews.ua.

Як зазначили експерти, у звітний період відбулося суттєве поповнення вологозапасів, у тому числі й у південних областях, склалися сприятливі умови для вчасної сівби озимих зернових культур.

«Агрометеорологічні умови для завершення вегетації пізніх культур та початку росту і розвитку посіяного озимого ріпаку на території країни складалися неоднорідно. Вони були цілком задовільними для збирання врожаю пізніх та технічних культур, підготовки площ під сівбу озимини, накопичення цукрів у плодах та коренеплодах», — йдеться у повідомленні.

Згідно з оглядом, накопичення продуктивних вологозапасів у ґрунті під сівбу озимих культур урожаю 2023 р. в більшості днів відбувалося незадовільно через дефіцит опадів. На багатьох площах, де 0-10 см шар ґрунту був повністю сухий, а в орному шарі містилося 1-5 мм продуктивної вологи, складалися критично несприятливі умови зволоження для сівби озимини.

Озвучено, чому сіяти зернові більше немає жодного сенсуПерегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: