Причиною введення більш жорстких критеріїв до перевірки податкових накладних стали численні маніпулювання з ризиковими товарами з боку певних підприємців. Про це йдеться у відповіді Мініфіну на запит Forbes, пише agronews.ua.
Ключові факти
- За результатами аналізу роботи автоматизованого моніторингу було виявлено схему проведення безтоварних операцій через реєстрацію податкових накладних на ризикові товари, які були відсутні на складі платника податку, кажуть у пресслужбі Мінфіну.
- Раніше компанії могли без додаткової перевірки податкової продавати товари, які не відповідають основному переліку їхньої діяльності (якщо ті не перевищують 50% у загальному залишку продукції). Тепер, через маніпуляції з боку певного бізнесу уряд змінив критерії ризиковості операцій та здійснює перевірку всіх операцій на відповідність фактичним складським залишкам товарів, кажуть у пресслужбі Мінфіну.
Контекст
12 жовтня Кабмін прийняв постанову №1154, яка зробила більш жорстким підхід податкової до блокування податкових накладних.
У результаті рішення Мінфіну було з 14 жовтня було заблоковано понад 1 млн податкових накладних.
Масові скарги на зміни надходили до Спілки українських підприємців (СУП) та Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), а також до Ради бізнес-омбуцмена.
Врегулювати ситуацію з блокуванням податкових накладних у ДПС обіцяють до кінця цього місяця.
«Більше половини поданих таблиць даних платників податку податковою враховано, а відсоток зупинених податкових накладних станом на сьогодні знизився до 1,2%», – зазначив заступник голови ДПС Сокур.
Читайте також: В Державному аграрному реєстрі з’явиться програма щодо видачі насіння фермерам